Якщо ти борець – то завжди і у всьому!

_DSC0437Виявляється, місія наших юних борців не лише у тому, щоб здолати видимого суперника, хоч за це дають грамоту та кубок. Перемагати їм доводиться на багатьох фронтах: боротьба із лінню, втомою, шкідливими звичками. Боротися їм треба і за правильно організований час і за постійну здорову фізичну форму, яку юні мужчини вчаться тримати уже з раннього віку. У нагороду саме такі сучасні хлопці стають лідерами серед друзів та однолітків.

Нещодавно мала нагоду побувати на тренуванні учасників секції з вільної боротьби Теребовлянського ДЮСШ. _DSC0402Мої стереотипи рухнули, адже до цього часу я вважала борців – просто борцями – у прямому значенні цього слова. Бити, битися, боротися – увесь синонімічний ряд нам змальовує такого собі „хулігана”, який тільки те і робить, що проявляє силу свого кулака. Але ні, це не про них.

Лідерство і дружба

Батьком вільної боротьби на Теребовлянщини називають Степана Підперигору, який ще у далекому 1967 році заснував тут секцію та сприяв оформленню спеціального для занять приміщення, встеленого м’якими кариматами. Довший час він був керівником секції, та й навіть зараз, завжди корисною є його порада, допомога, підказка.

_DSC0409Сьогодні ж тренером юної команди борців є 26-літній Володимир Перхалюк. Свій борцівський шлях він розпочав ще з 10 років, будучи учасником цієї ж секції, а вже після сьомого класу тренер порекомендував здібного учня для навчання у Львівському спортінтернаті, яких є всього 5 в Україні. Далі – навчання в училищі та зарахування екстерном до Львівського державного університету фізичної культури і спорту. По завершенню навчання тренував збірною із вільної боротьби Словаччини. А потім рік відпрацьовував контракт, виступаючи за збірну Угорщини. На цьому етапі Володя робить непростий вибір – залишатися в Угорщині, чи прийняти запрошення теребовлянців? З того часу Володимир уже другий рік поспіль є незмінним тренером, лідером та справжнім другом цих юних хлопців. І зовсім не помітно, що він жалкує про цей крок. Адже на нього дивляться 40 пар дитячих очей, яким добрий приклад так сильно потрібен.

…Керівник проводить сходами до тренувальної зали. На стінах – земляки-переможці цього виду спорту різних років. Їх знають, їх пам’ятають, ними гордяться і з них беруть приклад.

Дисципліна, організованість, послух

Тричі а тиждень займаються борці молодшої групи (8-10 років), чотири рази – середньої групи (10-12), і щодня, окрім неділі, тренуються хлопці, що належать до старшої групи (13-15 років).

До фото, хлопці, які ходять на тренування навіть на літніх канікулах, шикуються лише по команді свого керівника. Усі – у фірмових футболках, які презентували їм випускники.

_DSC0372Розпочинається заняття шикуванням. Дружнє запитання „Як ваші справи?” від керівника та назначення організатора розминки. Щоразу розминку, що включає у собі вправи на різні групи м’язів, проводить хтось інший. Володимир пояснює, що таким чином кожен із них вчиться не лише виконувати, а й самостійно думати про кожну вправу.

Тренування проходить 1,5 шкільних години (1 год – 45 хв.). Після розминки триває основна частина, де борці працюють над відпрацюванням техніки, тактики, підсиленням своєї фізичної підготовки та освоєнням правил боротьби. Молодші спортсмени навчаються основ акробатики – вони вчаться приземлятися та групуватися – усе для того, щоб уникнути травмувань. У заключній частині борці працюють над своїми недоліками та індивідуальними помилками: аналізують, питають поради у тренера._DSC0430

Вдома хлопці заповнюють щоденники у яких записують усі дані про себе: показники фізичної підготовки, успіхи, недоліки, фізичний стан.

П’ятеро учасників секції зараз проходять посилену підготовку, адже вони представлятимуть наш край восени на Чемпіонаті України із вільної боротьби. Кожен з них, на думку їхнього тренера, є реальним претендентом на перемогу.

Борець у всьому

_DSC0440Володимир говорить, що основна мета тренувань – сформувати дисципліновану людину, яка буде для всіх прикладом, сформувати фізичного і душевного спортсмена, який розуміє, що боротися треба завжди, прикладаючи зусиль добиватися свого і  навчати цього інших.

Ці слова підтверджує і Василь Шуптар – теребовлянець, у дитинстві – учасник цієї секції, Чемпіон України із вільної боротьби  2015-2012 років, бронзовий призер Євроігор-2015 з вільної боротьби у Баку, бронзовий призер Чемпіонату Світу з вільної боротьби у Лас-Вегасі, член збірної України із ВБ, який завітав на тренування до рідної Теребовлі у перервах між зборами та підготовкою до Чемпіонату Світу із вільної боротьби, який відбудеться в грудні у Будапешті.

9 липня в рамках святкування Дня міста, на міському стадіоні відбудуться показові виступи цих юних борців, які є неодноразовими переможцями спортивних змагань. Ви побачите те, чого навчились вони, а тепер ще й знатимете яких зусиль це їм коштує: у щоденній праці та зовсім не дитячій витримці.

Ілона Козар

 

Більше фото із тренування можна переглянути ТУТ

Новини секції у групі "Вільна боротьба" у контакті.

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.