На “Стіні плачу” – дерево Життя із силуетами

Щороку 17 вересня теребовлянці збираються біля будинку на вулиці Гжицького, щоб згадати загиблих від рук НКВД-КДБ земляків-патріотів. В свій час Спілкою політв’язнів та репресованих Теребовлянщини тут було встановлено меморіальну плиту, що позначила місце розстрілу націоналістів, їх рідних, усіх, кого підозрювали в причетності до українського підпільного руху, в націоналістичних настроях.

Поряд із пам’ятним знаком старі стіни будинку виглядали непривабливо, до міського голови звертались як громадські організації, так і поодинокі жителі міста, щоб привести до ладу історичне місце, куди приносять квіти, свічки, приходять помолитися.

Плани з відновлення вдалося втілити цього вересня. Відтепер «Стіна плачу», як називають її між собою теребовлянці, розрослася «Деревом життя» - настінним художнім муралом, який символізує працю, зростання заради майбутнього, заради рідних і близьких, що живуть поряд з нами.

Після того, як міська рада розпочала відновлення бокової стіни з меморіалом, жителі будинку виявили бажання самостійно продовжити ремонт інших стін. Ініціативу підтримало КП «Теребовля», виділивши їм частину матеріалів. На роботи з відновлення та художнього оформлення «Стіни плачу» міською радою виділено з бюджету 102 тисячі грн.

Малюнок на цій стіні символізує життя, яке вирує в будинку сьогодні. Дерево, що проростає на ґрунті минулого і дає надію майбутнім поколінням. До того ж – символ дерева – найкраще відображає постать патріота-українця, який вріс у власну землю, нею живе і для неї приносить плоди власної праці.

Силуети у вікнах – матері із дітьми, чоловіки і жінки – люди нашого міста, сусіди, родичі, земляки… Жити заради живих, заради тих, хто поряд із нами сьогодні - найважливіше.

Це перший у нашому місті художній мурал – настінне полотно, яке привертатиме увагу до цього історичного місця: комусь – освіжить пам'ять про минуле, когось – змусить замислитись над глибшим змістом.

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.