Алла Стечишин: “Щоб мої діти жили в Україні…”

Серед величезної кількості кандидатів у депутати Верховної Ради України  -  мажоритарників по 166 виборчому округу мимоволі звертаєш увагу на єдину жінку – Аллу Стечишин. Не знаю чи то чисто з жіночої солідарності, але дуже захотілось із нею зустрітись. Тож про що ми з нею поговорили розкажу далі.

         Коротка довідка: Алла Василівна Стечишин – народилась 26 серпня 1982 року. Освіта вища .Закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ. Кандидат юридичних наук, викладач, сільський голова Завадівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області.

Заміжня. Виховує двох доньок.

         Пані Алло, ви молода самодостатня жінка, доволі забезпечена, з вдалим кар’єрним зростом і хорошою родиною, чого зібрались в політику? Чого вам ще бракує?

  • Все, що я маю, мені ніхто не подарував. В мене принцип такий : маєш – поділись, віддай частину нужденним, бракує – не жалійся, стисни зуби і працюй. Відкривають двері  тим, що стукають, а дорогу долають ті, хто йдуть.  Сьогодні, маючи немалий досвід освітньої та  підприємницької діяльності (ми з чоловіком маємо фермерське господарство), працюючи в органах місцевого самоврядування, та спілкуючись із людьми, я точно знаю, що потрібно зробити для того, щоб українці відчули себе громадянами власної Держави. Раніше, я зверталась і проханнями про допомогу та пропозиціями внесення змін до законодавства  до владних структур, депутатів різних рівнів. Але далі розмов справа не просувається. І тому я вирішила далі робити все сама.
  • З чого почнете?
  • Найперше то потрібно вносити зміни в податковий кодекс: узаконити пільгове оподаткування фермерських і селянських господарств. Інакше село вимре, і ніякі реформи нам не допоможуть. Захистити середній і малий бізнес : їм потрібні  податкові канікули та безкоштовна допомога бухгалтерів та юристів в період від реєстрації до становлення, а також вирішити питання соціального забезпечення найдрібніших підприємців, котрі самозайняті. Відповідні напрацювання по необхідних законопроектах в мене вже є.

      Дуже важливим є питання євроблях. Людям потрібно дати можливість ввозити якісні автомобілі – це безпека і екологія. Відмінити обмеження, щодо сонячних панелей для домашніх СЕС, бо це взагалі порушення прав людини.

Не менш важливим є надання Бучачу статусу міста обласного значення, а на території Теребовлі створити державний історико – архітектурний заповідник. Допомогти Гусятину стати курортно -  санаторним регіоном, і Монастириську згадати про центр європейської торгівлі. А на Тернопільщині сворити вільну економічну зону.  Це все забезпечить економічний розвиток нашого регіону. Принесе дохід в місцевий бюджет і дасть можливість кожній людині заробляти добрі гроші в себе вдома.

    А як, щодо питань охорони здоров’я, освіти, пенсій?

  • Я що дня чую скарги на нашу місцеву медицину, до мене що дня приходять люди з проханням допомогти на лікування. Реформа мала початись не з зміни назви, посад, та ремонтів кабінетів, а з введенням закону про обов’язкове медичне страхування.  Зарплата хірурга не може бути нижчою середньої заробітної плати по регіону. Це ж стосується і всіх інших вузькопрофільних спеціалістів. Але  і відповідальність за роботу має бути невідворотною.  Це ж стосується вчителів. Так, вони повинні отримувати гідну заробітну плату, але і нести відповідальність за рівень знань учнів. Бо що це за масове репетиторство? А ще нам потрібно подумати ,щоб спростити закон про приватні дошкільні заклади.,  як форму дошкільної освіти. При цьому вирішити питання із соціальними допомога ми  на дітей. Бо якщо мама сидить у відпустці по догляду за дитиною, і в той самий час віддає її в садочок, то  бюджет несе подвійні видатки на утримання дитини: і на маму і на дошкільний заклад. А це все кошти платників податків.

Що ж до пенсій, то хочу сказати, що не все погане було в колишній системі влади. І науковці довго вивчали питання пенсійного забезпечення. Зважаючи на сьогоднішній рівень життя і здоров’я українців,  я глибоко переконана, що потрібно повернути стару систему пенсійного забезпечення. Можливо з деякими поправками котрі стосуються пільгових пенсій, та нарахування за особливі заслуги ( це абсолютна радянщина). Нажаль, пенсійний фонд ще довго буде дотаційним. Бо держава в боргу перед тими, кого не змога забезпечити роботою і гідною заробітною платою.

  • Слухаю вас, і все здається так просто, як думаєте, чому ніхто досі нічого не робить в цьому напрямку?
  • Бо в нас забули про закон. Для того, щоб все це запрацювало, потрібна глобальна реформа судової системи і органів нагляду. Прокурор повинен наглядати за законністю рішень органів влади. Він зобов’язаний реагувати на порушення, що відбуваються в освітніх та медичних закладах. Рішення суду не може залежати тільки від так званого власного переконання судді. Закон повинен бути один для всіх і кожен повинен усвідомлювати невідворотність покарання за його порушення  і тоді ми всі почнемо їздити з пасками безпеки.
  • Як у вашій родині сприйняли ваше прагнення йти в Парламент?
  • Чоловік не здивувався. Він мій перший критик, але і самий справжній друг. А донечки… Колись мені моя бабуся, а тепер і я своїм дітям розповідали казки. Ще ті, старі, де добро обов’язково перемагає зло, але я завжди їм пояснюю, що чудодійна сила не прилетить звідкилясь  із космосу, вона є в кожногов голові, в руках, в серці. І знаєте, я мало не плакала, як  минулого вівторка , поки я була на зустрічах з людьми, старша донечка взяла листівки із моєю програмою і  роздавала їх в будинку в Теребовлі. Мені подзвонила знайома і розказувала, як дитина підійшла до неї з листівкою і сказала: «Це моя мама, і вона йде в Верховну раду, щоб всі ми жили в Україні». Це правда, я дуже хочу, щоб мої діти жили в Україні!
  • Вам часто розказують анекдоти про блондинок?
  • О, і не тільки, і про жінок за рулем також. Але найбільше подобається той, в якому блондинка ніколи не кричить до чоловіка: накази віддаються спокійно, чітко і ясно!

Я дивилась на красиву,  рішучу, не по віку мудру жінку і подумала, що саме таких нам катастрофічно бракує у владі. Дівчата, давайте покажемо чоловікам,  що таке жіноча солідарність!!! Мужчини, а вам слабо підтримати  жінку?! Бо і я хочу, щоб мої діти повернулись додому, в Україну!...

Анна  Лотоцька.

______________________

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.