Моніторимо зрізування дерев на замку

Минулого тижня ми отримали повідомлення від жительки Теребовлі такого змісту:

"Маю питання до Вас, можливо, Ви знаєте, що зараз відбувається на Замковій горі в парку? Сьогодні навідались туди з родиною і побачили сліди вирубки дерев( сосна австрійська), а також ще чимало дерев пронумеровані, я так розумію, що їх збираються теж вирубати. Чим обумовлені роботи, це ж територія міста. Буду вдячна за інформацію)))".

Ми попросили прокоментувати ситуацію головного спеціаліста відділу архітектури і містобудування Теребовлянської міської ради Володимира Бучинського. Під час розмови ми оглянули парк і зрізані дерева. В основному - це стовбури, які втратили свої верхівки і нахилились до критичної висоти. Такі дерева, на думку комісії, становлять аварійну небезпеку для жителів, які гуляють на замку і беруть участь у заходах.

Екологи характеризують зміни екології у цій місцевості як небезпечну для життя життя чорної австрійської сосни. Критично падає рівень води, від чого життєважливі функції дерев блокуються. На жаль, цьому виду сосни не вдається самовідновлюватись. Загалом із 2015 року втрачено 60 дерев. Ще 30 позначено як такі, за якими ведеться спостереження.

Володимир надав для публічного доступу документи, у яких зазначено рішення спеціальної комісії за 2015 рік щодо стану 90 дерев. За зрізання дозволених дерев відповідає комунальне підприємтво Теребовлі. Зрізи використовують як опалювальний матеріал для шкіл і садочків міста.

До літа відбудеться інвентаризація дерев, які є великою цінністю у природоохоронному фонді. Для цього уже замовлено спеціальний нумератор. Про це повідомив Володимир Бучинський під час розмови. більше інформації - у відео.

.

Також ми дізналися, що далі по території триває очистка старого яблуневого саду. На цьому місці із залученням громадськості відбудеться насадження нових плодових дерев.

Ілона Козар, Юрій Курта, спеціально для "Теребовля - твоє місто. Медіа-центр"

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.