Медики району підвели підсумки 2018 року

Щорічно в установах бюджетної сфери підводять підсумки роботи року, що минув. Вчора, 5 лютого, на засіданні спільної медичної Ради підвели підсумки роботи за 2018 рік лікувально-профілактичні заклади Теребовлянського району первинної та вторинної ланок, повідомляє прес-служба РДА.

Традиційно на початку засідання озвучено статичні дані. Зокрема заступник головного лікаря Теребовлянської центральної районної лікарні Степан Рєзнік охарактеризував демографічну ситуацію стану здоров’я населення району, показники захворюваності на ті чи інші хвороби, кількісні показники вакцинації, флюорографічних обстежень, стан проведення профілактичних оглядів, виконання програми безкоштовного донорства. Окремо Степан Андрійович зупинився на роботі у 2018 році педіатричної, акушерсько-гінекологічної, терапевтичної, хірургічної служб, стаціонарній допомозі, зокрема оптимізації ліжкового фонду, його раціонального використання та покращення якості надання медичних послуг.

Головний лікар Теребовлянської ЦРЛ Михайло Никеруй висвітлив питання зміцнення матеріально-технічної бази лікувального закладу. Він виокремив такі напрямки як оптимізація, придбання обладнання, робота з кадрами. За словами Михайла Степановича, в минулому році в райлікарні об’єднано терапевтичне та неврологічне відділення, що дало немалий економічний ефект. З метою покращення медичних послуг запроваджено цілодобове чергування лікарів-педіатрів та травматологів, відкрито оновлене після капітального ремонту педіатричне відділення. Також проведено капітальний ремонт сходових кліток і коридорів, на який витрачено 800 тисяч гривень та  капітальний ремонт з утеплення фасадів, заміни частини покрівлі, частини вікон на металопластикові в центральному корпусі Теребовлянської центральної районної лікарні на загальну суму 3 млн 375 тис. грн. Далі Михайло Никеруй зупинився на оснащенні лікарні медичним обладнанням. Для пересадки шкіри у травматологічний пункт закуплено електродерматом вартістю 13 тис. 600 грн, для операційного блоку – безтіньову операційну лампу вартістю понад 200 тис. грн, для клініко-діагностичної лабораторії на загальну суму майже 2 млн грн придбано біохімічний та імунохемілюмінісцентний аналізатори, а також аналізатор для термінової діагностики серцево-судинних захворювань. На даний час в Теребовлянській ЦРЛ проводиться більше 100 видів оперативних втручань та діагностичних процедур.

«Таке суттєве зміцнення матеріально-технічної бази вдалось реалізувати за рахунок коштів з державного, районного бюджетів, місцевих бюджетів ОТГ, а також спонсорської допомоги, - наголосив Михайло Никеруй. – Ми не стоїмо на місці, постійно розвиваємося, розширюємо спектр медичних послуг» .

Основним завданням на даний час, за словами головного лікаря, є комп’ютеризація поліклінічного відділення та перетворення Теребовлянської ЦРЛ в некомерційне неприбуткове підприємство.

Про досягнення у реформуванні первинної ланки медицини доповів головний лікар Теребовлянського центру первинної медико-санітарної допомоги Степан Кундрат. Він передусім поінформував присутніх про зміни в роботі первинної ланки в контексті проведення реформи охорони здоров’я. Тут детально було розкрито теми зміцнення матеріально-технічної бази амбулаторій загальної практики сімейної медицини, пунктів здоров’я, підписання декларацій з сімейними лікарями, порядку надання первинної допомоги, створення чергового медичного кабінету з надання невідкладної первинної медичної допомоги, реалізації урядової програми «Доступні ліки», зміни умов оплати праці медичних працівників (лікарі, середній медичний персонал). У планах первинної галузі медицини району, за словами її головного лікаря – вдосконалення навичок роботи в нових умовах. Це введення в практику системи електронних інструментів: е-рецепт, е-картка, е-лікарняний, е-направлення. Також з метою покращення якості надання медичної допомоги планується проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень закладів охорони здоров’я первинного рівня.

Голова Теребовлянської райдержадміністрації Юрій Ништа, який взяв участь у засіданні медичної Ради, подякував керівниками установ охорони здоров’я, а також працівникам за роботу.

«Як бачимо, за останні роки зробити вдалось чимало. Відчувається професійний, менеджерський підхід керівників у використанні коштів як вторинної, так і первинної ланок нашого району. Усе це робиться з метою надання якісних медичних послуг для населення. Поступово довіра людей до медицини повертається», - зазначив Юрій Ништа та запевнив, що і надалі підтримуватиме як усі починання головних лікарів задля розвитку очолюваних ними закладів, так і галузь медицини району в цілому.

Слово також мали голова районної ради Ігор Смільський та заступник Теребовлянського міського голови Тарас Вітківський.

На завершення слово взяв начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук. Він проаналізував діяльність закладів охорони здоров’я області у 2018 році. Посадовець ознайомив присутніх із фінансовими аспектами, рівнем комп’ютеризації закладів медицини, покращенням їх матеріально-технічної бази, програмою «Доступні ліки», системою госпітальних округів. Серед досягнень області – відкриття в м.Тернопіль кардіоцентру, де проводяться операції на відкритому серці, обласного перинатального центру, диспетчерського центру екстреної медичної допомоги,  на базі Тернопільської університетської лікарні відкриття Центру політравми та Лабораторного Центру.  У своєму виступі керівник охорони здоров’я області також зачепив такі теми як госпітальні округи, безкоштовна діагностика, комунікація з приватними закладами охорони здоров’я та окреслив плани на 2019 рік: завершення реформування первинної ланки, проведення реформи вторинної і третинної допомоги, комп’ютеризація закладів медицини, перетворення їх в КНП, впровадження новітніх технологій. 

«Заклади охорони здоров’я первинного і вторинного рівнів Теребовлянського району є конкурентоспроможними», - підсумував Володимир Богайчук та подарував для їх потреб медичне обладнання.

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.