Пожежа на сміттєзвалищі: коментар пожеників

Суха погода, що встановилась на Тернопільщині, має негативні наслідки: щодня пожежно-рятувальні підрозділи десятки разів вирушають на ліквідацію пожеж в природних екосистемах. По всій області горить суха трава, минулорічні рослинні залишки, сміття…

24-25 березня рятувальники двічі залучались до ліквідації пожеж сміття на території сміттєпереробного комплексу ТОВ «Еко Баланс Тер», в селі Плебанівка Теребовлянського району. Обидва рази співробітники ДСНС гасили осередки горіння на площі близько 100 м. кв. При цьому, 25 березня вогнеборці близько 2-х годин після прибуття не могли приступити до гасіння – виконанню їх професійних обов’язків перешкоджали співробітники підприємства, які не допускали представників ДСНС на територію, де виникла пожежа.

Наразі обставини події з’ясовуються. Вивчаються й причини виникнення цих пожеж. Адже вони могли бути спричинені різноманітними чинниками: до загорань призводять, як зумисні підпали, так і необережне поводження з вогнем, також пожежі могло спричинити й самозаймання сміття, внаслідок порушення технології його зберігання. Про це повідомляють у прес-службі У ДСНС України в Тернопільській області.

Пожежі на сміттєзвалищах є вкрай шкідливими для довкілля та негативно впливають на здоров’я людини. Адже разом з повітрям у легені вривається задушливий дим, а разом з ним – різноманітні токсичні, шкідливі для здоров’я хімічні речовини, що виділяються в процес горіння, зокрема сполуки свинцю, ртуті і інших важких металів.

Пожежами на сміттєзвалищі переймаються не лише мешканці прилеглих сіл, яким дошкуляють продукти горіння. Даною проблематикою неабияк стурбовані й рятувальники. Адже гасіння подібних загорань, зазвичай, є доволі складним: під час горіння твердих відходів вогонь доволі швидко поширюється всередині сміттєвого масиву і по його поверхні, частинки, що горять розповсюджуються вітром на значні відстані, що може загрожувати виникненням нових осередків загорання, поширювання пожеж на населені пункти, господарчі об’єкти, сільськогосподарські угіддя, лісові масиви, при цьому горіння сміття  супроводжується великою кількістю диму та, як наслідок, задимленням значної території.

«Якби на сміттєзвалищі забезпечували надійну охорону полігону з твердими побутовими відходами та дотримувалися вимог правил пожежної безпеки то надзвичайної події могло б і не бути», – вважає начальник Теребовлянського районного відділу У ДСНС України у Тернопільській області Руслан Гнатяк. Саме ним ініційовано перед головою райдержадміністрації створення комісії, за участю фахівців пожежно-рятувальної служби, держпродспоживслужби, екологічної інспекції та представників Теребовлянської ОТГ, для ретельного вивчення ситуації, що склалась навколо сміттєпереробного комплексу в Плебанівці, прилеглого до нього сміттєзвалища та причини виникнення пожеж на даній території, для прийняття подальшого рішення.

"Наш день"

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.