У Теребовлі освтяни зробили антиконференцію

21 червня в Теребовлянській громаді відбулась інформаційно-аналітична зустріч освітян під назвою «Освітянська Антиконференція». Чому Анти? Тому що захід отримав новий нестандартний формат – як візуально, так і по змістовому наповненню. Сцена Центру КіД м.Теребовля перетворилася на простір НУШ, а розпочали Антиконференцію з ранкового кола та обміну позитивними емоціями, читаємо на сайті Теребовлянської громади.

Захід ініціювали та зорганізували працівники відділу освіти Теребовлянської міської ради задля підбиття підсумків перших кроків втілення освітньої реформи у громаді. Її основні досягнення та виклики сформовано у інфографічний матеріал під назвою «Освіта на 12».

Відкривали конференцію Народний депутат України Микола Люшняк та теребовлянський міський голова Сергій Поперечний. Микола Володимирович, як представник нашого округу у Верховній Раді відзначив, що з усіх громад, які він представляє та регулярно відвідує з офіційними візитами і громадськими зустрічами – Теребовлянська ОТГ має найшвидші темпи втілення реформ у різних сферах, в тому числі й освітній.

«Децентралізація дала поштовх для таких швидких реформ, такого інтенсивного розвитку та поступу. З вас варто брати приклад громадам з різних регіонів України, – з такими словами звернувся Микола Люшняк до присутніх в залі освітян, – Наше ж завдання – допрацювати законодавство, щоб реформи на місцях мали успішне втілення. Децентралізація, ви бачите, яка це рушійна сила. І коли ми з вами завершимо розпочаті зміни, то матимемо гідні зарплати і тоді сама громада стане інвестором власного економічного зростання».

Міський голова Сергій Поперечний під час свого виступу зазначив: «Освітня реформа в Україні націлена на те, щоб заклади освіти стали більш самостійними, обладнаними, конкурентними, а головне – комфортними для учнів, бо саме вони є ключем до успіху школи. Діти – це ті, для кого виділяються бюджетні кошти. І підлаштовуватись під потреби сучасного покоління – не примха, а необхідність, підкріплена стратегічними цілями розвитку нашої громади».

Головними спікерами Антиконференції стали директори шкіл Теребовлянської ОТГ. Вони представили свої заклади: структуру, фінансування, освітні показники, креативні підходи, зміни, що відбулися за час реформ. Модерували захід спеціалісти відділу освіти Олена Мудра та Надія Ульянова.

В рамках Освітньої Антиконференції було презентували також додаткові цікаві практики, що розвиваються у Теребовлянській громаді: Молодіжна міська рада – як активна громадська інституція та дорадчий орган міської ради, комп’ютерна школа Do_IT – майданчик сучасного та затребуваного позашкілля, Інклюзивно-ресурсний центр – облаштована площа для навчання, соціалізації, реабілітації дітей з особливими потребами.

Сергій Дятленко, експерт з питань освіти офісу реформ, підсумував Освітню Антиконференцію словами: Теребовлянську громаду знають в різних регіонах України як хорошу громаду. Тут є багато кейсів, які варто поширювати, ділитися з іншими позитивним досвідом змін. Та насправді зараз вам нелегко. Легко тим громадам, які отримали гарний спадок і сьогодні з гарною мережею та достатньою субвенцією втілюють реформу. Але думка експертів, які сьогодні працюють над реформою освіти, єдина – не може бути однаково якісною освітня послуга у великих і малих школах, і тим більше – при індивідуальному навчанні… Попри те, що ваша місцева реформа показує позитивну динаміку, Теребовлянській громаді потрібно й надалі оптимізовувати мережу, зменшувати кількість класів (прим. – наповнювати їх). Щоб не лише досягти доброго результату в фінансовому плані та покращити матеріально-технічну базу, а й змінити ситуацію для учнів, котрі поки що в малих школах та філіях не мають можливості здобувати важливі на сьогодні соціальні навички та компетенції, так як це відбувається у наповнених, великих школах».

Більше фото – у альбомі: Освітянська АНТИконференція

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.