Чи будуть у Теребовлі примусово створені ОСББ?

Нещодавно в Теребовлі розпочались зустрічі із жителями багатоквартирних будинків на тему здійснення їх права співвласності. Зокрема такі збори уже відбулися 17 лютого на території будинків по вул.Паращука, 18,18А, 20. Ініціаторами зборів наразі виступає Теребовлянська міська рада спільно з комунальним підприємством «Теребовля». Збори почергово на різних вулицях будуть проводитись для того, щоб донести важливу інформацію про законодавчі зміни, розповісти детальніше про форми управління будинком, порадити та допомогти ініціативним співвласникам визначитись із подальшими кроками, читаємо на офіційному сайті громади.

Про що запитували жителі багато квартирників по вул.Паращука – коротко:

– Чи буде в нашому будинку примусово створено ОСББ? – Ні, не буде. Без колективного рішення власників квартир таке об’єднання не реєструється. Ані міська рада, ані будь-хто інший не може нав’язати співвласникам будинку ту чи іншу форму управління. Власники квартир мають спільно приймати рішення щодо грошових внесків, розпоряджатися спільним майном, тощо. ОСББ – лише юридичний інструмент для вирішення побутових питань, корисний тим, що збирати кожен раз загальні збори у великому будинку – складно і недоцільно. ОСББ має можливість реєструвати грошові рахунки, оформляти кредити, брати участь в конкурсах проектів, претендувати на грантове фінансування, тощо.

– Чи можна управляти будинком без ОСББ і як? – Можна. Приймаючи колективні рішення щодо важливих питань або збираючи кошти на оплату необхідних послуг по потребі – загальними зборами. З протоколом чи без нього – в залежності від конкретної ситуації.

– Чи обслуговуватиме надалі будинки комунальне підприємство і за яку плату? – Комунальне підприємство «Теребовля» надаватиме послуги з водопостачання та водовідведення відповідно до уже укладених договорів із жителями багатоквартирних будинків. Якщо ж ідеться про утримання та управління будинком – необхідно буде укласти із КП окремі договори за ціною, вказаною в розрахунку нижче (середня вартість – 4,74 грн. за квадратний метр квартирної площі. Остаточний тариф буде розраховуватися по кожному будинку окремо):

Важливо: КП надаватиме дані послуги лише при умові, що всі власники квартир або їх представники у багатоквартирному будинку заключать договори з підприємством.

– Ми багато років платимо «комуналку» за утримання нашого будинку. Чому досі проблеми невирішені? На сьогоднішній день комунальне підприємство «Теребовля» має єдиний рахунок, куди потрапляють кошти за оплату їх послуг. Обслуговує дане КП усю Теребовлянську об’єднану територіальну громаду (місто та 25 приєднаних у ході децентралізації сіл). Тож і кошти, накопичені на рахунку підприємства, «розпорошуються» на нагальні потреби по громаді, виконання термінових робіт, ліквідацію проривів, тощо. Окрім того, вартість послуги за утримання будинків у Теребовлі завжди була однією з найнижчих в нашому регіоні (менше 2 грн. за квадратний метр), а борги населення перед КП на сьогодні складають близько 200 тисяч гривень. Щороку ціни на будматеріали, пальне, електроенергію, тощо – збільшуються, а квартплата – ні. Тож не дивно, що підприємству у такій ситуації бракує необхідних ресурсів (працівників, техніки, фінансів), щоб повноцінно надавати послуги багатоквартирним будинкам.

– Що робити із безвідповідальними мешканцями, які не лише не допомагають в утриманні будинку, а й смітять та вигулюють собак на прибудинковій території, не прибираючи за ними? 
Дані випадки передбачають адміністративну відповідальність за правопорушення із стягненням штрафу. Необхідно звертатися з повідомленнями про правопорушників до муніципальної поліції за телефоном: 2-10-67, а за можливості – також фіксувати на фото сам факт порушення.

Оскільки всі питання та відповіді неможливо вмістити до однієї статті – закликаємо вас бути небайдужими та відвідувати збори у своєму будинку. Кожні наступні збори відбуватимуться здебільшого у вихідний, недільний час – аби більше мешканців мали змогу прийти та отримати відповіді на свої запитання від представників міської ради (юридичного відділу та відділу архітектури і містобудування), комунального підприємства. Про проведення зборів у своєму будинку ви дізнаєтесь із попередньо розміщених у під’їзді оголошень.

Також на сайті Теребовлянської громади діє постійний розділ «Багатоквартирні будинки: на допомогу співвласникам», у якому можна знайти додаткову інформацію по темі.
Ініціативних жителів просять звертатися до міської ради особисто, залишати свої контакти та брати участь у навчання для ініціативних груп, які цьогоріч планується проводити в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.