6 липня – Всесвітній день поцілунків

Шекспір назвав його "печаткою любові", а Кольридж - "нектаром дихання". У більшості культур, існуючих на Землі, він оспівується як незмінний атрибут любовних стосунків. Про що ж йде мова? Звичайно, про поцілунок! Чому говоримо про нього тут і зараз? Та усе просто! 6 липня - Всесвітній день поцілунку.

Цього дня всі охочі можуть «обмінюватися своїми душами» на повних правах: 6 липня наголошується Всесвітній день поцілунків, який вперше придумали у Великобританії. А два десятки років назад він був затверджений Організацією Об'єднаних Націй. У багатьох містах цього дня проходять різні конкурси поцілунків, учасники яких мають шанс виграти різні призи і подарунки. Чому люди цілуються? По-перше, тому що це прищеплено культурою. Майже в усьому світі люди, потрапляючи до романтичної ситуації, відчувають неусвідомлену необхідність цілуватися. Таке відчуття, що представники протилежної статі запрограмовані на поцілунок і тільки на це й чекають. Якщо ви це зрозумієте, то отримуватиме більше поцілунків і задоволення від них. Ця програма діє день у день. Люди бачать акторів, які цілуються на екранах телевізорів, у кіно й у рекламі, їм розповідають про те, що їхні друзі цілуються з тим-то й тим-то, вони бачать людей, що цілуються на вулиці. У результаті у відомих ситуаціях поцілунок сприймається як обов'язкова складова. Тому в романтичній ситуації діє підсвідомий стереотип, і люди відчувають практично непереборне бажання поцілуватися незалежно від того, хочуть вони цього насправді чи ні. Навіть і не думайте заперечувати, що за останній тиждень вам не доводилось цілувати чи бути кимось цілованим. Бодай у щічку. Отож бо й воно! Та чи спадало вам на думку, яким чином, коли й навіщо міг виникнути цей звичний нині, але від того не менш приємний для нас ритуал? Або про сучасний стан справ на поцілунковій ниві... Поцілунки часом пахнуть корицею, ошаленілою пристрастю, пахнуть прощанням й невимовленими зізнаннями, пахнуть іноді вином, відчаєм, пахнуть подихами й усмішками, пахнуть минулим і теперішнім, пахнуть карамельками й шоколадним сирком, пахнуть йогуртами, зашарілістю, пахнуть багато ще чим. Ви й самі без особливих труднощів могли б дописати до цього списку, чим пахне саме ВАШ поцілунок. Могли б описати його колір, визначити його фактуру й хоча б приблизно, може, подумки навіть, прослухати відтінки його тональностей. І, звісно, не будете заперечувати, якщо вам хтось скаже, що поцілунок – одна з форм спілкування, чи то пак, комунікації між людьми. В залежності від того, як до нього ставитись, поцілунок може бути або дуже складним комунікаційним актом, або дуже простим. Ну звісно, можна заперечити, що «в епоху спорту і синтетики», як казала відома поетеса Ліна Костенко старий-добрий поцілунок аж ніяк не допоможе зближенню народів. Але разом з тим, маленький поцілуночок може воістину творити дива й передавати тисячі відтінків відчуттів, що виникають між двома людьми. Відчуття абсолютно неоцифровані, бездротові, немультимедійні – безсловесного типу. Є речі, які можна передати єдиним поцілунком, для цього не потрібні ні гори факсів, ні сотні послань електронної пошти.

То як же й коли виникли ці самі поцілунки й цьомчики?

Більшість обізнаних людей стверджує, що авторство першого поцілунку не встановлено. Поцілунок не був винайдений на кшталт електрики чи телефону. Він не був названий на ім'я неандертальця, який перший з'єднав свої губи й розтиснув їх з характерним звуком, залишивши мокрий відбиток на щоці подруги. Загалом, не так і важливо, звідкіля взялося слово, що позначає цю дію. Набагато цікавіше дізнатись, ЧОМУ з'явилася сама дія, але з цього приводу антропологи, історики й філософи до цього часу ще не зійшлися в думці. Але декілька теорій все ж існує. Наприклад, теорія збереження температурного балансу або така теорія, що поцілунок нічим не відрізняється від акту обнюхування, яким тварини «вітають» одне одного при зустрічі. Однією з правдоподібних гіпотез є припущення про те, що потреба людей в поцілунках – не що інше, як відгомін дитячих спогадів про харчування від материнських грудей. Через нього малюк одержує все, чого потребує: їжу та любов. А на той момент для дитяти любов і їжа – поняття взаємозамінні.

Поцілункові традиції та дефініції

Спершу, для «розминки фантазії», невеличкий екскурс в історію: поцілунками неодмінно вітали один одного при зустрічі перші християни. В часи похмурого Середньовіччя поцілунком завершувалася церемонія посвяти кандидата в лицарі. В Стародавньому Вавілоні публічні поцілунки каралися дуже суворо: жінці, яка цілується на людях, загрожувало відрізання вух, а чоловік міг позбутися верхньої губи. У XVIII столітті, коли лютували епідемії чуми, сказу, сифілісу, європейські лікарі застерігали пацієнтів: "Ніколи не цілуйте вуста того, про чиє здоров'я ви не відаєте напевно". То що ж воно таке, поцілунок? Напевно, кожен зможе дати своє визначення цьому глибоко інтимному й хвилюючому акту, не підозрюючи навіть, що існують вельми дивакуваті й надто сухі як для такого романтичного процесу, дефініції. Наприклад, медики називають поцілунок так званою судомою або спазмом. І додають, що під час поцілунку задіюються 29 великих і малих м'язів. Володимир Даль описує поцілунок так: "Цілування, лобизання, однократне прикладення вуст на знак любові, дружби, привітання, поваги та інше". І, нарешті, думка славетного давньогрецького філософа з цього приводу: Платон називав поцілунок ніяк інакше, аніж "обмін між двома душами". Гарно, авжеж?

Навіщо ми цілуємось?

Спершу про фізіологічний аспект цілування: під час поцілунків прискорюється пульс (до 150 ударів). Причому частота ударів при особливо сильному збудженні може подвоїтися. Трихвилинний поцілунок – і ви позбулись 12 калорій. Окрім того, в слині міститься андростерон – речовина, що пробуджує сексуальне бажання. Загальновизнаним фактом є те, що поцілунок – не лише задоволення, а й ліки. Стоматологічні ліки: цілуючись, ви захищаєте себе від карієсу не згірш застосування всіляких паст, орбітів і діролів. Під час поцілунку стимулюється виділення слини, яка захищає зуби від руйнування завдяки вмісту в ній кальцію і фосфору. Крім того, любителі пристрасних поцілунків менше схильні до парадантозу. Косметологічні ліки: пристрасний поцілунок викликає напруження більш ніж 30 м'язів обличчя. Шкіра завдяки цьому розгладжується, стає більш пружною. Дієтологічні ліки: під час тривалого поцілунку ми витрачаємо не менше 12 кілокалорій. Але навіть і при більш скромній витраті енергії можна, виявляється, схуднути. Як підрахували вчені, всього 3 поцілунки за день (кожний по 20 секунд) дозволять вам за рік позбутися цілого кілограму зайвої ваги! Знеболюючі ліки: знеболюючим ефектом поцілунок зобов'язаний гормону ендорфіну. Чим більш пристрасний поцілунок, тим більше гормону виробляється організмом. За один поцілунок в організм викидається заспокійлива доза гормонів, яка перевищує мінімальну дозу морфію. Поцілунок як антистресова терапія: він перешкоджає утворенню стресових гормонів - глюкокортикоїдів. Адже саме вони в більшості випадків є "винуватцями" високого кров'яному тиску, підвищеного вмісту холестерину, слабкості м'язів, порушенні балансу інсуліну й безсоння.

Цілуймося за правилами й без них!

Здається, насьогодні ще не створили курсів на кшталт «Як правильно цілуватися». Премудрощів у цій справі та асівської майстерності ми набираємось, виходячи виключно зі власного досвіду. Інша річ, що створено силу-силенну найрізноманітніших поцілункових класифікацій із зазначенням різновиду й назв самих поцілунків. Так, всіма відома Камасутра дає ретельні пояснення самого процесу цілування та його різновидностей. Отож, поцілунки ротом різні як за значенням, так і за виконанням. Прості поцілунки називаються НІМТА. До таких поцілунків можна віднести й звичайний дружній поцілунок. Поцілунки зі застосуванням язика – САМАЯНА. До них відносяться й так звані «вологі» або французькі поцілунки. Поцілунки із залученням до справи пальців – АВАГАКУМНБАНА. Це більш високий пілотаж. Поцілунки «гри» - ЮДХА. До речі, перший поцілунок на екрані з'явився у 1896 році. Його продемонстрували Мей Ірвін та Джон С. Райе в 30-секундному ролику Томаса Едісона під назвою «Поцілунок». А найдовший поцілунок в історії кіно був у фільмі «You’re in the Army Now» («Ти зараз в армії», 1940 р.) де Реджис Тумі та Джейн Ваймен цілувалися протягом 185 секунд , що становить 4% всієї тривалості фільму. Отже, осмілюйтеся, встановлюйте рекорди «поцілунків» 🙂

Джерело: Чернігів-сьогодні

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Андріїшин Іван

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.