24910119_556190244722148_9147551542509513634_n

Аншлагом, шквалом емоцій та незабутніми враженнями пройшов 10 грудня в Теребовлі творчий звіт мистецьких колективів Теребовлянського району, присвячений Дню Збройних Сил України «Україна в нас одна і ми її сини».

Відкрив мистецьке дійство дитячий фольклорний ансамбль «Горинка» Лановецького району, адже саме від ланівчан теребовлянці прийняли естафету творчих звітів мистецьких колективів районів області. Лановецькі аматори передали скляну статуетку-символ естафети хоровій капелі працівників культури Теребовлянської громади.

А далі розпочався звітний концерт теребовлянців.

Цікавий, змістовний репертуар, вміло вплетений у сценарій, що охоплював три епізоди, серед яких і минуле, і сучасне України, глибоко розкрив тематику звіту та змусив нас у черговий раз замислитися над тим, що таке армія для держави, чому вона повинна бути міцною. А військові дії на сході змушують на все дивитися по-іншому і цінувати людей, які в лавах Збройних Сил  стали на захист України.

Червоною ниткою через весь концерт пройшла тема звитяги українського воїнства,  мужнього захисника Вітчизни за волю та незалежність держави – від козаків до січового стрілецтва, воїнів УПА та наших сучасників – бійців АТО, військовослужбовців Збройних Сил, яким «Україну разом берегти».

Неперевершені відомі мелодії духового оркестру, патріотичні та народні пісні, зворушливі слова у поезії та прозі, хореографічні композиції – усе це створювало величну атмосферу звітного концерту, що славив українського воїна, який присягнув на вірність Україні.

Гучними оплесками глядачі вітали як дорослих виконавців, так і найменших аматорів сцени. Усі вони без винятку продемонстрували  високу майстерність, своєрідну манеру виконання, багатий колорит костюмів. А присутнім у залі учасникам АТО, військовослужбовцям артилерійської бригади, що дислокується у Теребовлі, глядачі плекали стоячи.

На завершення творчого звіту начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей передав вітання теребовлянцям від голови ОДА Степана Барни та подякував за чудовий концерт, подаровані хвилини прекрасного.

«Високо оцінюю майстерність та творчий звіт мистецьких колективів Теребовлянського району», - сказав Григорій Платонович та передав скляну статуетку-символ естафети Кременецькому районові.

До слова, ідея виготовлення статуетки належить саме теребовлянцям. Її вперше вручено для передачі під час творчих звітів.

Леся Дида, прес-служба РДА.

До традиційного звіту мистецьких колективів цьогоріч долучилася Теребовлянська громада – не лише учасниками заходу: працівниками сцени, колективами та окремим виконавцями, а й частково – організацією дійства, а також, звісно, нововведеннями, які не були присутні у заходах такого плану раніше: відзнято спеціальний відеоролик до Дня збройних сил України (тематика звіту 2017 року), додано світлові та димові ефекти, випущено фотокнигу із колективами Теребовлянської ОТГ.

 

Оскільки звіти – це естафета від району до району без фактичної «передачі» чого-небудь, вирішено започаткувати традицію запрошувати колектив, який найбільше вподобають собі делегати наступного району. Тому відкривав звіт у Теребовлі співочий ансамбль з Лановеччини «Горинка». Також спеціально до звіту виготовлено скляну статуетку – символ естафети із написом «Життя коротке, мистецтво вічне».

_______________________________________

20171212_100233

Facebook Comments