Біометричні паспорти зовні виглядають так само, як і звичайний (фото)

1286931_1309357Нові біопаспорти виглядають як та сама синя книжечка, що й старі документи.

Про це повідомляють «Вести» і "Zaxid.net"

Єдина відмінність полягає в тому, що на першій сторінці паспорта видно чіп, а друга сторінка зроблена з пластику (полікарбонату). Там надруковано всі дані власника та його фото, а в обкладинку ззаду вшито чіп з біоданими (відбитки пальців і оцифроване фото для визначення овалу обличчя).

Як повідомляють журналісти, які випробували новинку, чіп усередині не промацується – він тонкий, як фольга. Щоб пошкодити його, потрібно тільки порвати обкладинку. Коштувати такий паспорт буде, імовірно, 170 грн.

«Спочатку хотіли, щоб на чіпі зберігалися не тільки відбитки пальців, але і сканована райдужна оболонка ока. Але вибрали те, що надійніше, – пояснив заступник гендиректора консорціуму ЄДАПС Олександр Драніков. – Наприклад, в ОАЕ спочатку були дані ока, але пізніше з'ясувалося, що медики придумали, як обдурити комп'ютер і змінити райдужну оболонку. І там стали додавати в документи «пальчики».

Нагадаємо, 7 червня Міністерство закордонних справ України розпочало видавати біометричні закордонні паспорти громадянам України, які проживають за кордоном.

Додамо, що документи з чіпами були однією з умов ЄС для введення безвізового режиму з Україною.

6 грудня набув чинності Закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Закон, зокрема, передбачає введення електронних паспортiв – документiв з електронним носiєм бiометричної iнформацiї для виїзду за кордон вiдповiдно до стандартiв Мiжнародної органiзацiї цивiльної авiацiї (ICАО).

Раніше планувалося, що біометричні паспорти видавати з 1 січня 2013 року. Для громадянина України закордонний паспорт коштуватиме 350 гривень, внутрішній – 65 гривень.

 

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Андріїшин Іван

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.