Cімейні лікарі району отримали 5 медичних машин

29 амбулаторій загальної практики сімейної медицини області отримали новенькі автівки марки «Renault Duster». Вони придбані за кошти Державного бюджету, вартість одної – 437 тисяч гривень.
Серед щасливчиків, які першими отримали медичні машини, сімейні лікарі з нашого району - Ілавчого, Ласківців, Долини, Дарахова та Буданова. 
Зазначимо, що в нашому районі на виконання Закону України ««Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», автомобілі отримали сімейні лікарі амбулаторій, які будуються в рамках реформи сільської медицини - Ілавченська, Ласковецька, Долинська АЗПМС, та тих, де проведено капітальні ремонти - Дарахівська та Буданівська АЗПСМ.
Нагадаємо, для того, щоб підвищити рівень доступності та якість надання медичних послуг сільському населенню та залучити до роботи у селі кваліфіковані кадри, Президент Петро Порошенко ініціював ухвалення закону про розвиток сільської медицини. У рамках реалізації закону в країні буде побудовано мережу сучасних медичних амбулаторій.


Ключі від машин вручав голова облдержадміністрації Степан Барна у вівторок, 26 березня. 
«Зараз Тернопільщина перебуває в умовах динамічного розвитку. Проте, без створення умов для лікування, профілактики хвороб серед людей, ця динаміка не буде елементом гідного прогресу. Тому, сьогодні ми розпочинаємо реалізацію ініціативи Президента України Петра Порошенка щодо доступної сільської медицини. Передбачено придбання 134 автомобілів для сімейних лікарів. Та державна влада розуміє, що якість послуг залежить не лише від техніки, а й від людяності та професіоналізму лікарів. Новий етап реформи первинної ланки медичних послуг створює умови для підняття заробітних плат сімейних лікарів. А це є важливим фактором для роботи кожного медика», - зазначив очільник області. Також він наголосив, що Тернопільщина бере участь у пілотному проекті модернізації і придбання нових машин екстреної медичної допомоги. Планують закупити більше ніж 50 таких авто. 


«Всі ці кроки здійснюються для того, щоб медицина стала доступною, а люди відчули зміни», - підкреслив Степан Барна.
В свою чергу голова райдержадміністрації Юрій Ништа, який разом з головним лікарем Теребовлянського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Степаном Кундратом був присутній на церемонії вручення медикам ключів від службових автомобілів, говорить: «Сьогодні ми є свідками того, як реформи матеріалізуються. Реформа охорони здоров’я, яку ініціює Президент нашої держави, стосується не тільки законодавчих актів, а й цілком конкретних речей. Зокрема йдеться про покращення матеріального забезпечення амбулаторій сімейної медицини та медиків зокрема. Наявність авто значно полегшить роботу сімейних лікарів. Відповідно їх допомога для теребовлянців стане оперативнішою». 
Слова подяки керівництву держави від імені медиків висловила сімейний лікар Ілавченської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Ольга Чайковська. «Нова машина для нас, медиків, є неабиякою допомогою, що, безперечно, позначиться на покращенні якості допомоги. Декілька років тому про таке ми навіть не могли мріяти. А сьогодні – це реальність”, - додала вона.
Своєрідний тест-драйв для автівки, яка вже незабаром стане звичним засобом пересування для сімейних лікарів, разом з Ольгою Чайковською влаштував голова Тернопільської ОДА Степан Барна, який зробив “коло пошани” на площі Степана Бандери в Тернополі та відзначив непогані водійські характеристики авто.

Прес-служба Теребовлянської РДА.

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.