Які вишиванки одягає письменниця Наталка Михно

310cbb1c8c2369cdb455705fa498d6de5fd84674

Відому письменницю, публіциста, директора Теребовлянської Княжої книгозбірні Наталку Михно часто можна побачити у вишиванці. Скільки їх у колекції пані Наталки? Чи є серед них особливі? Та чи вишиває вона сама?

- Ще моя бабуня колись казали, що українці вишивали рушники, одяг, подушки та обруси, щоб вижити і залишитися собою, - каже Наталка Михно. - Ми - ВИЖИЛИ і в Україні, і по всьому світові. Я сміливо одягаю вишиванки навіть у будні. Тоді в мене завжди покращується настрій. Все стає урочистішим. В гарячі 2014-2015 роки, коли ми часто їздила на Схід, мені здавалось, що вона захищає від всього злого мене, мою сім’ю і мою країну. Так, для мене вишиванка – захисниця українства.

У колекції письменниці 5 вишиванок. Першу вона придбала на Андріївському узвозі в Києві. Це була Полтавська вишивка, білим по білому. - Я розговорилась з продавчинею. Подарувала їй свою книгу з автографом та щирим побажанням, а вона мені – ще одну вишиванку зі словами: «Вона пасуватиме Вам до кольору очей». Хіба то не диво?- пригадує пані Наталка. – А ще у моїй колекції є сукня з назвою «Княжна». Я купила її просто у торговому центрі, але коли одягаю, то здається, що вона з Василькових часів збереглась. Сама я вишиваю, але побутові речі. Здебільшого торбинки для сушених фруктів та трав. Вважаю, що вишивка в українській хаті має бути на кожному кроці.

Оля Турчак, 20 хвилин.

_________________________________

вакансія меблі

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.