Кредит на утеплення чи субсидія? І те, і те!

_DSC0115Як кажуть у народі? Готуй сани влітку? І готуються теребовлянці, бо ж з кожним місцем статистика користування державними кредитами на енергозбереження – збільшується, а «теплі» кредити стають доступнішими пересічному українцю.

Загалом, згідно даних Держенергоефективності, від початку дії програми більше 140 тисяч українських родин скористалися «теплими» кредитами на суму майже 2 млрд гривень.

На Теребовлянщині від початку року акціонерним товариством „Ощадбанк” в рамках Державної програми відшкодування частини кредиту на енергозбереження видано 5 кредитів на придбання негазових котлів на суму 77 тисяч гривень, повідомили у секторі інфраструктури та житлово-комунального господарства управління економіки РДА. На інші енергозберігаючі заходи укладено 76 кредитних договорів на суму 1 млн 290 тис. грн.

„Коли піднімаємо тему вигідного державного кредитування, то теребовлянці проявляють надмірну стурбованість  і недовіру”, - розповідає Олена Зигмунд, менеджер магазину „ДІМ” (склад дверей та вікон), який співпрацює із „Ощадбанком” у сфері кредитування на енергоефективні заходи у Теребовлі. Вона розповідає, що серед найбільших страхів  місцевих жителів  - ймовірність через кредитування втратити субсидію.

Але чи насправді людина, яка скористається державним кредитом і підготує свій дім до зими, втратить своє право на субсидію? Про це ми запитали у відділі соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації. Спеціалісти відділу розвінчують цей міф і запевнюють, що „кредит” не вписується у довідку про доходи, а тому ніяким чином не впливає  на розрахунок субсидії.

Олена Зигмунд нагадує, що за умовами кредиту, ви можете придбати енергозберігаючі вікна, балконні двері та балконні вікна (лоджия), оплативши лише 30 % від їх вартості. Щоправда, згідно державної програми є певні мінімальні рекомендації щодо вибору товару. _DSC0111До прикладу, для вікон – це три скла з енергоефективним напиленням (замість одного чи двох), ширина – не менше 60 см, кількість камер – не менше чотирьох.

Менеджер не радить лякатися цих вимог, адже вони у десятки разів збільшують енергоефективність, теплоопір та шумоізоляцію житла. А як відрізняється найдешевше вікно від того, яке підійде для кредитування – проводимо наочну калькуляцію.

Отож,  вікно площею 1,5 на 1,5 метра із рухомою половиною та мінімальним наповненням буде коштувати 1870 гривень, а таке, що вже відповідатиме вимогам кредитування – 2252 гривні. Різниця – 382 гривні.

Також, до прикладу, якщо загальна сума необхідного кредиту на придбанння вікон становить 20 тисяч гривень, із своїх 30% (6 000 грн) одразу ви сплатите 10% - 600 гривень, решту сплачуватимете поступово напротязі 3-4 місяців.

У „ДОМІ” кажуть, що логічно не лише скористатися пропозицією держави, а й взяти з її допомогою найкраще і бути готовими до зими на всі 100%.

Ілона Козар

 

 

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.