ПЕРШОКЛАСНИКАМ – НОВА ШКОЛА!

Освітня реформа, яку активно пропагує міністерство освіти у науки України, давно вже на часі, оскільки за перші два десятиліття Незалежності українці так і не спромоглися якісно змінити успадковану з радянського шаблону систему освіти. У Теребовлянській громаді ця реформа впроваджується як на рівні нових підходів до навчання (онлайн-курси для вчителів, нові форми роботи з початковою школою), через оптимізацію мережі закладів, перерозподіл функцій та обов’язків (директори стають самостійними управлінцями в плані добору кадрів та використання освітньої субвенції на оплату праці) – так і на рівні вдосконалення матеріально-технічної бази, створення комфортних умов для здобуття освіти та втілення ключових ідей змін.

Зокрема цьогоріч міською радою з бюджету громади виділено близько 2 млн. 750 тисяч гривень для осучаснення шкільних класів. Це – ремонт та обладнання приміщень, у яких навчаються першокласники: загалом 11 класних кімнат по громаді, у яких навчається 10 та більше учнів (міські школи, опорні заклади в Лошнові та Ласківцях, Кровинківська, Плебанівська та Підгайчицька ЗОШ). Повністю на власний бюджет ОТГ взяла ремонтні роботи приміщень (трохи більше двох мільйонів), а також – дофінансувала придбання меблів, мультимедійного обладнання, тощо.


Також близько мільйона виділено цьогоріч міською радою на ремонт інших класів.

З державного бюджету до нашої громади надійшло 912 тисяч у вигляді субвенції на нові парти, обладнання, дидактичні матеріали, тощо, придбання яких ще триває через тендерні процедури.

«Першочергове наше завдання, – зазначає міський голова Сергій Поперечний, – щороку максимально докладати зусиль та покращувати матеріально-технічний стан закладів освіти. А також, що не менш важливо, дати їх працівникам мотивацію через додаткові повноваження та обов’язки працювати самостійно на власні школи, шукати перспективи, брати участь в проектах, тощо. Дирекції закладів освіти та їх колективи мають стати не прохачами-виконавцями, а активними учасниками змін, спільно шукати вирішення проблем та планувати майбутнє своєї школи. Зараз ми бачимо, що школи вже активно включилися в процес розробки проектів для Громадського бюджету Теребовлянської громади. В подальшому, сподіваємось, вони вийдуть на новий рівень та зможуть брати участь в залученні позабюджетних коштів на розвиток освіти».

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.