Обережно, змії!

Перші жертви вже є: у Теребовлянському районі зареєстровано випадок укусу ядовитою  змією. Постраждалим став 9-ти річний житель села Різдв'яни.

Найчастіше жертвами плазунів стають любителі відпочинку на природі, мешканці сіл, дачники, а також ті, хто вирушає до лісу за ягодами та грибами.

Зазвичай змії втікають від людей. У них поганий зір, слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на досить великій відстані – 10-15 метрів. Почувши кроки, стукіт, голоси, відразу ховаються у нори або відповзають подалі. Проте в спеку це відчуття притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими. Просто гріються на сонечку, тому люди можуть легко наступити на них. А кусають вони, як правило, тільки тоді, коли на них наступили. Укус гадюки в спекотні дні є найнебезпечнішим, бо тоді її отрута найбільш токсична та значно швидше розноситься по тілу.

У народі побутує думка, що відразу після укусу треба розрізати ранку ножем і видавити кров, припалити цю рану або відсмоктати отруту. Краще взагалі не братися за ніж, бо розрізана рана й кровотеча лише збільшать зіткнення отрути з тканинами і прискорять її надходження у кров. Відсмоктування може зарадити, якщо рятівник упевнений, що його ротова порожнина в ідеальному стані: немає подряпин, ранок на слизовій, язику, губах. Бо інакше доведеться рятувати двох.

Тому найкраще не гаяти часу та якомога швидше доправити потерпілого до найближчої лікарні. Бажано звернутися до лікаря не пізніше ніж за годину-дві після укусу. Найбільша проблема в тому, що люди спочатку займаються самолікуванням і лише згодом звертаються по допомогу до медиків. Непоодинокі випадки, коли люди після укусу гадюк помирали, бо зверталися до лікарів лише тоді, коли виникли невідворотні ускладнення.

Якщо ви побачили змію, обійдіть її: так краще і для Вас, і для неї. Щоб захистити свій будинок від плазунів, на вікна натягніть сітку, а двері, особливо поріг, раз на тиждень протирайте 70% оцтовою кислотою. Змії навіть не намагатимуться подолати такий бар’єр. Плазуни потрапляють до осель не тому, що там прохолода, їх приманює запах їжі, зокрема молока, тому варто його не залишати на столі, а заховати в холодильник.

Якщо живете поблизу лісу, переманіть до своєї господи найбільших ворогів змій – їжаків. Якщо вони оселяться на подвір’ї, змії відразу зникнуть: одні втечуть, інші стануть здобиччю вправних мисливців, а ви будете спокійні за своє життя та життя своїх рідних.

 

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Андріїшин Іван

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.