24810715
Не лише пересічний споживач відчув останнім часом «переваги» енергетичної реформи, наслідком якої стало здорожчання електроенергії як для населення, так і для підприємств. Протягом останнього року вартість 1 кВ електроенергії для комунального підприємства «Теребовля» зросла орієнтовно на 20 % (з 1,9 до 2,4 грн./Кв. у середньому, оскільки тарифи є диференційованими для різного періоду доби та статей витрат).
Закономірно, що зі збільшенням витрат підприємства зросла і вартість його послуг:  ще у лютому відбулось обговорення тарифів комунального підприємства, під час якого було погоджено нові тарифи на послуги з водопостачання - 13,51 грн. на 1 куб.м. для населення, 15,54 та 20,27 грн. для бюджетних та господарських організацій відповідно. Частину цієї плати погашає міська рада за рахунок бюджету (приблизно 35 %, для прикладу - це 4,71 грн. за кожен кубометр для населення) та в той же час – зростає кількість боржників комунального підприємства, ідеться на офіційному сайті міськради.
«В першу чергу люди платять за газ та електрику, - коментує ситуацію керівник КП Василь Гайдан, -  Водопостачання ж у багатоквартирних будинках відключити практично нереально… Частина мешканців зловживає цим і комунальне підприємство втрачає фінансові ресурси, які можна було б вкласти в оновлення трубопровідних мереж чи інші необхідні для міста заходи».
На даний час борг населення перед КП становить 115 000 грн.
Варто зазначити, що до останнього часу міська рада утримувала тариф на одному рівні, щоб не було навантаження на кишені споживачів – жителів міста. Востаннє ціни переглядалися кілька років тому при вартості електроенергії для КП близько 1,34 грн. за 1 кВ.
«У зв’язку зі здорожчанням електроенергії переглядатиметься графік роботи вуличного освітлення міста і сіл громади, - зазначає міський голова Сергій Поперечний, - Адже підприємство не має запасу коштів, яким можна оперувати при підвищенні цін. А бюджет громади  – навантажений іншими, не менш важливими витратами: розрахунками за виконані дорожні роботи, завершенням розпочатих минулоріч проектів, поточними ремонтами закладів освіти, культури, тощо. В той же час вартість вуличного освітлення зросла за останній рік майже на третину, з 1,90 до 2,44 грн за 1 кВ.
Можливо, що певний період ми будемо змушені економити на вуличному освітленні. Принаймні до часу врегулювання ринку електроенергії в Україні та переходу нашої громади максимально на альтернативні джерела. Зокрема плануємо у ближчому часі укладати договір із «Ватра-Шредер» на економне світлодіодне освітлювальне обладнання для центральної частини Теребовлі».
Facebook Comments