«Перли» ЗНО. Інший бік

Вже традиційно, кожного року в різноманітних джерелах з’являються «перли» із ЗНО, котрі тішать як звичайних читачів, так і самих їхніх авторів. Але можливо варто підійти до цієї смішної і водночас сумної теми з іншої сторони.

Отож, презентуємо вашій увазі декілька до сліз кумедних питань з географії, котрі підготував УЦОЯО (Український центр оцінювання якості освіти) для одинадцятикласників.

 

 

Якщо на рівнинних просторах серед моря злакових трав з’являється гуанако, проноситься кілька білохвостих оленів, сторожко прогинає голову нанду, і лише вітер здаля доносить гаучо, то це – заповідна територія, де охороняється вцілілий острівець

А саван на заході Африки.

Б степів у Середній Азії.

В прерій у Північній Америці.

Г пампи в Південній Америці

 

Прочитайте уривок із літературного твору: « … Ліс стояв навкруги такий старий, високий і густий, що навіть повітря здавалося спертим. Місцями просіка була залита водою, … по обидва боки стелилося лісове болото, зелене і темне, покрите очеретами і дрібним вільшаником…». Укажіть заповідник, у якому описаний ландшафт охороняється як типовий.

А «Асканія-Нова»

Б «Михайлівська цілина»

В Рівненський

Г Карадазький

 

Полярний дослідник В. Ю. Візе звернув увагу на те, що в періоди похолодань в Арктиці підвищується рівень води в африканський озерах Ньяса, Вікторія, Чад. Натомість в періоди потеплінь в Африці рівень води в цих озерах знижується. На думку вчених, ці явища є проявом

А широтної зональності.

Б висотної поясності.

В кругообігу речовин у природі.

Г цілісності географічної оболонки.

 

 

Сім’я з України планує пляжно-купальний відпочинок на одному з нових курортів Південно-Східної Азії. Проаналізуйте відображені на кліматограмі характеристики та порадьте пересічному українцю найбільш комфортні для такого відпочинку місяці року.

Без названия1

А грудень, січень, лютий

Б березень, квітень, травень

Г вересень, жовтень, листопад

В червень, липень, серпень

 

 

 

Авжеж, можливо хтось і знає де водиться гуанако, в якому лісі темне і зелене болото і як пов’язані африканські озера з  Арктикою, але більшості такі запитання здаються просто маячнею.

 

 

 

Підготувала Бенев’ят Вікторія

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Андріїшин Іван

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.