22426222_1738079219537068_5537122975927107376_o

Останніми роками на Покрову, 14 жовтня, ми відзначаємо загальнодержавне свято - День захисника України. Свято з глибоким історичним корінням та патріотичним змістом нарешті набуло всеукраїнського масштабу. Разом з усією державою відзначає його і Теребовлянська громада.

22459501_1738071002871223_2133089172659196878_o

Оскільки цьогорічна Покрова збіглася з важливою датою – 75-річчям створення УПА, то і заходи, заплановані та втілені в цей день (а також – напередодні) мали здебільшого повстанську тематику.

Основні урочистості у Теребовлі відбулись традиційно – біля Меморіалу Воїнам ОУН-УПА 14 жовтня о 15 годині. Тут зачитували Декалог та імена загиблих повстанців нашого краю, горіли свічки та звучала спільна молитва, тут же – лунали проникливі поетичні та пісенні рядки про українських героїв національно-визвольної боротьби. Юні хлопці та дівчата тримали прапори та покладали квіти до кам’яних плит меморіалу.

Із вдячністю не лише до загиблих, а й до тих, хто вижив у важкі часи війни і терору, зверталася в цей день молодь, слово мали священики місцевих парафій. Тоді як решта присутніх, разом із міським головою, представниками різних установ Теребовлі, дорослими і дітьми – жителями нашого міста та околиць, вшанували пам'ять героїв УПА хто квіткою, хто свічкою, а хто – щирою молитвою.

Прикро, що у виступах поряд із закликами до об’єднання, милосердя та добра, звучали образливі слова та особисті закиди. Негоже в такий складний для країни час засуджувати своїх, сіяти розбрат, не розібравшись – клеїти ярлики та злословити. Адже ми потроху відходимо від стандартів офіціозу із неодмінними виступами влади на всіх урочистостях, намагаємося стерти межу між керівництвом міста та громадою, налагодити дружнє, рівноправне спілкування. Місія духовенства – пропагувати мир, злагоду та терпимість, бути об’єднавчою силою для народу та влади, руйнувати стіни, а не зводити їх.

Після урочистостей біля меморіалу, жителів та гостей Теребовлі чекала міні-вистава про УПА та показ нового українського фільму «Червоний», котрий майже одночасно транслювали в прокаті Київ та Одеса. Виставу підготували та втілили на сцені працівники Центру культури і дозвілля м.Теребовля, спільно з Молодіжною міською радою. Кінопоказ відбувся завдяки Тернопільській КіноКомісії, представники якої презентували «Червоного» глядачам та зобов’язались передати враження теребовлянців авторам фільму.

Facebook Comments