Мандри теребовлянців Мармароськими горами

IMG_20160618_154808

Знайомтесь: це -  фотограф Антон Амрагович, ведучий програм на радіо "RTI - Вільні люди"  Сашко Бугаєнко та викладач Теребовлянського вищого училища культури Роман Ткач. Ось ці троє друзів недавно повернулися із своєї екстремально-активної мандрівки Карпатськими горами. Попри негоду та життєво-небезпечну ситуацію, яка їх там застала - живі, здорові та повні вражень.

Популярний маршрут, який цьогоріч обрали теребовлянці, у народі називають "від попа - до попа", адже пролягає він від гори Піп Іван Мармароський (висотою 1936 м) до гори Піп Іван Чорногірський.

Мармароси є найдавнішими горами Карпат. Вони вирізняються гостроверхими пікоподібними вершинами, стрімкими і скелястими схилами, а також доволі глибокими річковими долинами. Мармароси знаходяться на румунській території, а на українському боці знаходяться їхні північні й північно-західні частини (це Чивчинські і Рахівські гори). Це найцікавіші за своїм рельєфом гірські вершини. Не даремно їх називають Українськими, або Гуцульськими Альпами.

M5dt66069F0

Маршрут починається в с. Діловому (з прикордонного пункту контролю). Щоб іти цим маршрутом, нашим мандрівникам потрібно було попередньо отримати дозвіл, адже за хребтом, де розташована вершина гора Піп Іван, уже починається Румунія. Ця процедура не є складною. Потрібно просто написати заяву, надіслати її керівникові прикордонного загону і дочекатися підтвердження. Далі все просто, головне не забути паспорт, адже без нього Вас не пропустять далі, ніж шлагбаум у с. Ділове.

Прикордонники і гостинність. Загалом  за чотири дні хлопці подолали 80 кілометрів. Часто на своєму шляху вони зустрічали прикордонників, які перевіряли, чи добре вони прямують і чи часом не порушують встановленої границі. Після одного, не дуже легкого схилу гори Стіг, який не мав чіткої стежки, вони зустріли IMG_20160619_113034черговий прикордонний пост. Молодий військовослужбовець, який щойно три місяці, як працює тут, навіть пригостив подорожуючих чудовим та незвичним чаєм, який заварюється із молодих гілок ялиці і листків чорниць. Смаком цього напою мандрівники були настільки приємно вражені, що ввечері біля палатки вже й собі варили чудо-чай. Особливо, каже Антон, смакувало із згущеним молоком і печенням Марія:).

Речі та гірське меню. Брали друзі одну палатку на трьох, спальники, каримати, дощовики. З їжі - воду, солодощі, крупи,IMG_20160619_115931 згущене молоко, супові набори у брекетах, хліб, тушонку. За допомогою двох казанків варили супи, каші (вранці смакувала вівсянка з медом), запарювали чай. Солодощі допомагали гамувати апетит  у дорозі, додавали калорій та сил. Одного разу ночували на подвір'ї фазенди одного гуцула - смакували купленим молоком та сиром.

Між життям і смертю: гроза в горах. Із хвилювання розповідають, як потрапили у ситуацію, яка тримала їх у залізному кулаку страху цілий вечір та ніч. Двох речей туристи бояться в горах: нападу ведмедя та потрапити в зливу з грозою. Із ведмедем обійшлося, а ось через те, що заблукали та пропустили полонину для таборуванння, опинилися під час грози на самісінькій горі. "Шквальний вітер, сильний дощ, блискавиці - нам здавалося, що зараз нас разом із палаткою просто зірве з гори", - пригадує Антон. Усі залізні предмети подалі, вимкнути телефони, почерговий сон - дотримувулись таких правил, а також молились, щоб не влучила блискавиця. До речі, у цей час на Тернопільщині також був буревій. Проїзджаючи біля Надвірної, вони бачили наслідки негоди - шість вирваних бігбордів, поламані дерева.

Неземна краса. IMG_20160619_110024"Якщо Ви побачите фото, на яких зображені гострі шпилясті схили, присутній різкий перепад висот і гори всіяні квітучим рододендроном, то це найвірогідніше - і є Мармароси", - такою фразою часто описують туристи побачене. Про червоні квіти рододендрон у Антона особливе враження. І це не просто дивне захоплення чоловіка квітами - це щось більше, це "вау-ефект" від того, наскільки красивою та мальовничою може бути наша земля.

Заквітчували гори також дикі нарциси, крокуси, едельвейси.IMG_20160619_105440

Зустріли і засніжені місця - кидалися сніжками, а Сашко Бугаєнко навіть зліпив маленького сніговика.

Антон Амрагович подорожує Карпатами ще з 2009 року. Його він називає роком початку захоплення фотографією і горами. "Спочатку ти долаєш перше відчуття втоми і відчуття, коли тіло відмовляється слухатись і нести 20-кілограмовий рюкзак. А потім перед тобою відкриваються такі краєвиди, що ти не можеш надивитися, чистої води не можеш напитися, а повітрям - не можеш надихатись", - каже мандрівник. - Мені цього потім довго не вистачає. Я би тут жив!" - додає він.

Те, що побачили  і відчули наші земляки, доповнюють їхні фото,  а також відео. 

Враження записала Ілона Козар

Фото та відео Антона Амраговича.  Більше фото можна переглянути ТУТ.

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

  Антон

  (28 Липня 2016 - 16:06)

  Чудова получилась стаття) Дякую редактору за публікацію історії наших мандрів.

  WilliamNof

  (30 Січня 2017 - 04:22)

  Предлагаем полностью готовое решение/We offer a ready solution for SCAD 21.1 ALL MODULES (CRACK – Dongle emulator/Custom license/Patch). Полная поддержка наших решений. Тестирование перед оплатой/Full support for our solutions. Testing before payment. Контакты/Contacts: nodongle24 /@/ gmail.com (remove spaces and /)

  ROCKEY EPass Dongle Emulator, Sentinel Pro Dongle Emulator, Megalock Korea Dongle Emulator, Sparkey Dongle Emulator, Martix Dongle Emulator, buy, скачать, crack, Proteq C500 Dongle Emulator, price, Sentinel Scribe Dongle Emulator, Sentinel Shk Dongle Emulator, Spark Keypro Dongle Emulator, FLEXID License Manager, Sentinel Hardware Key Dongle Emulator.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.