DSC_0208

У Теребовлянській громаді відбувся другий (із циклу запланованих) тренінгів з гендерного бюджетування в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)».  Нагадаємо, що Теребовлянська - одна із 50 відібраних на конкурсній основі громад, які залучені до проектів DOBRE. А гендерне бюджетування - один із компонентів комплексної програми, яка допомагає громадам навчатися, розвиватися, залучати додаткові кошти і правильно розпоряджатися своїм бюджетом.

DSC_0245

Участь у тренінгу взяли представники різних сфер ОТГ: фінансисти, працівники освіти, культури, спорту, соціальних служб, органів місцевого самоврядування,  депутати молодіжної міської ради.

Тренери:

  • Любов Володимирівна Максимович -консультантка з гендерного бюджетування в Теребовлянській ОТГ в межах програми «DOBRE» від Національного Демократичного інституту Міжнародних Відносин, голова ГО «Центр жіночі перспективи» (м.Львів).
  • Маріанна Колодій – експертка з гендерного бюджетування, директорка центру гендерної освіти при Ужгородському національному університеті (м.Ужгород).

Метою дводенного тренінгу є навчитися розподілу повноважень та визначення пріоритетів різних груп населення громади,  вмінню визначати можливості громад у забезпеченні рівності жінок і чоловіків, навиків формувати місцевий бюджет із врахуванням інтересів та потреб жителів громади і можливостей впливу жінок і чоловіків на формування місцевих бюджетів, включення гендерних питань  у місцеві програми, проекти та бюджет.

За словами тренерів, гендерний підхід – це одна із складників людиночутливого бюджетування, а тому є дуже важливою і на етапі  визначення потреб жителів громади, і на етапі розподілу пріоритетів   громади, і на етапі прийняття й реалізації конкретних рішень (зокрема розподілу бюджетних коштів).

Після циклу практичних тренінгів у громаді буде створена  група із гендерного бюджетування, яка аналізуватиме прийняті рішення і заплановані до виконання проекти у Теребовляській ОТГ.

Тези:

  • гендерне бюджетування - це розподіл коштів згідно різних груп чоловіків і жінок у громаді.
  • чутливий підхід - це бачити для кого конкретно ми це робимо і що їм насправді потрібно.
Facebook Comments