У Теребовлі вдруге відбувся Всеукраїнський живописний пленер «StareNove місто»

1151433
фото: 20 хвилин

У княжому містечку Теребовлі на Тернопільщині відбувся Всеукраїнський живописний пленер «StareNove місто».

Аж 15 картин представили на благодійний аукціон митці зі всієї України. Зібрані кошти підуть на облаштування дитячих майданчиків у Теребовлі, що на Тернопіллі, повідосляє 20 хвилин.

Нагадаємо, 7 липня, на Івана-Купала, старовинна Теребовля святкує День міста. Тож напередодні, 6 числа, підбивали підсумки мистецького пленеру, в якому впродовж 10 днів брали участь знані українські митці. Вони на своїх полотнах зображали сакральні «родзинки» Теребовлі та сусідніх містечок і селищ – церкви, костели. Причому це було умовою другого пленеру StareNove місто. Адже його приурочили до 1025-річчя хрещення Русі-України.

 

-       Титуловані художники з різних областей України із самого ранку шукали для себе місцину, яка «просилася» на полотно, - каже куратор пленеру, художник і викладач Микола Шевчук. – Що митці бачили і як, те і зафіксували на своїх картинах. Кожен – у своїй манері. Вони так розійшлися, що навіть сьогодні вранці ходили на натуру…

Серед гостей пленеру – художники, удостоєні почесних державних звань і нагород, лауреати всеукраїнських, міжнародних мистецьких виставок і премій. По дві свої картини митці представили на благодійний аукціон. Він відбувся просто у парку, біля сцени.

 

До речі, деякі картини охочі викупили ще до аукціону. Кілька придбали за мінімальну пропоновану суму. Сперечалися лише за кілька полотен. Причому ціна одного разу виросла від 2800 грн аж до 4500. Полотна, що не знайшли покупця, залишаться у колекції Теребовлянської міської ради. Власне, саме міський голова Сергій Поперечний і був серед ініціаторів пленеру. Він на аукціоні придбав полотно Леоніда Павленка із зображенням костелу у Микулинцях за 4,5 тис. грн. Серед покупців були й тернополяни.

Захід об’єднав 15 художників з Києва, Харкова, Івано-Франківська, Тернополя і, звичайно ж, місцевих митців

Як розповів куратор пленеру – теребовлянський художник Микола Шевчук, живописне дійство присвятили 1025-ій річниці хрещення Русі. Тож протягом десяти днів митці малювали храми та руїни культових споруд, які збереглися у місті та його околицях.

Загалом вони створили понад 150 робіт. Наостанок ці полотна можна було споглядати на відкритій виставці у теребовлянському парку.

Пленер «StareNove місто» проводять уже вдруге. Коштами на його проведення допомагає місцева влада. Організатори сподіваються, що туристи, побачивши пам’ятки на картинах, приїдуть милуватися ними у Теребовлю.

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Андріїшин Іван

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.