5 нещасних випадків на виробництві

Вже минуло майже півтора року, відколи об’єднані два Фонди в єдиний -Фонд соціального страхування. За цей період відбулися зміни як за кількісними, так і за якісними показниками, однак і сьогодні потрібно докладати неабияких зусиль, щоб діяльність структури була ефективнішою. І приємно усвідомлювати, що основні фундаментальні засади нового напрямку соціальної політики – захисту потерпілих на виробництві – закладені працівниками Фонду. Як управління, так і відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в області.
Всі питання, пов’язанні із соціальним захистом працездатного населення, і державними гарантіями тим, хто постраждав від нещасного випадку на виробництві, мають спільну економічну основу. І створюємо цю основу ми, працівники Фонду, напруженою працею. Адже виплати потерпілим на виробництві та їх медико-соціальна реабілітація – лише один з напрямів діяльності структур виконавчої дирекції Фонду. 
Відомо, що запобігти нещасним випадкам легше, аніж розплачуватись життям та здоров’ям та пожиттєво виплачувати компенсації. Саме над профілактикою виробничого травматизму активно працює служба страхових експертів. Щодня ведеться роз’яснювальна робота із страхувальниками, адже на повне і вчасне розслідування нещасного випадку впливає багато факторів. Страхові експерти допомагають кожному керівникові підприємства зрозуміти просту істину: йому вигідно, щоб факторів, які можуть призвести до виробничого травматизму на підприємстві чи в організації, не було. 
Спеціалістами відділення надається методична допомога у створенні та реалізації ефективної роботи системи управління охороною праці на підприємствах Теребовлянського та Гусятинського районів. У минулому році страховим експертом відділення надано 53 підприємствам допомогу в створенні та реалізації ефективної роботи СУОП. Вже на початку цього року таку методичну допомогу у ефективному функціонуванні СУОП надано Гусятинській селищній раді та КП «Благоустрій». З працівниками підприємств та організацій проведено 71 круглий стіл, зустрічі та семінари щодо дотримання безпеки праці на виробництві. Проте стверджувати, що всі проблемні питання вирішенні – було би безпідставно. Ще є чимало підприємств, де згадують про безпеку праці тоді, коли біда вже трапилась.
У 2018 році працівниками Теребовлянського відділення розслідувано п’ять нещасних випадків на виробництві, нажаль двоє осіб загинуло.
У Теребовлянському відділенні УВД ФССУ в області забезпечується розслідування усіх нещасних випадків на виробництві. Тісна співпраця з органами місцевого самоврядування, з представниками Держпраці, найманих працівників – об’єднаннями профспілок, роботодавців, райдержадміністрації, іншими структурами, причетними до охорони та безпеки праці, відкрила чимало нових форм і методів дієвої підтримки людей.
Потерпілі на виробництві забезпечуються засобами реабілітації, а також, мають можливість згідно індивідуальної програми реабілітації оздоровлюватися в санаторно-курортних закладах України.
Що стосується виплат одноразової допомоги і втраченого заробітку потерпілим на виробництві, то надії багатьох скалічених на виробництві людей, які колись роками не отримували компенсацій за заподіяну їхньому здоров’ю шкоду, із початком діяльності структур тепер виправдалися. Усі види поточних виплат, які проводить Фонд соціального страхування стали повними і регулярними незалежно від галузі, в якій працював потерпілий, фінансового стану підприємства, де з ним трапилась біда, навіть якщо це підприємство збанкрутіле чи ліквідоване. Потерпілим на виробництві повністю забезпечується відшкодування витрат на медичну та соціальну реабілітацію: оплату ліків особам, які потребують щорічного стаціонарного лікування та особам, які знаходяться на лікуванні при тимчасовій втраті працездатності, на побутове обслуговування та постійний сторонній догляд, інше.
Ефективне лікування, вчасна фінансова допомога Фонду дають можливість особам з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва не лише відчувати себе повноцінними членами суспільства, але й реально поліпшити стан здоров’я.

А. Топільчук, страховий експерт з охорони праці
Теребовлянського відділення управління виконавчої дирекції ФСС України в Тернопільській області

Коментарі у Facebook

Автор Запису: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.